0915 / 420 295 | PO - PIĄ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Koszyk
0,00 Zł

Menu
Aktualności » Najlepsze organiczne i nieorganiczne fungicydy przeciwko pleśni na ogórkach, pomidorach, ziemniakach i innych uprawach

14.08.2020

Najlepsze organiczne i nieorganiczne fungicydy przeciwko pleśni na ogórkach, pomidorach, ziemniakach i innych uprawach

HF Mycol biologický fungicíd

rolą fungicydów jest szybkie zatrzymanie rozwijającej się na uprawach choroby grzybowej lub zakaźnej . Spowalniają one działanie zarodników i gwarantują maksymalny efekt zabijania. Można wybrać produkty na bazie cynku, miedzi i siarki lub zastąpić je działaniem organicznym. To ostatnie rozwiązanie jest korzystne tylko w przypadku niektórych rodzajów pasożytów i grzybów. Jednak w naszym wyborze znów jest w czym wybierać!

Biologiczne środki grzybobójcze

HF Mycol

Zastosowanie tego popularnego produktu organicznego tworzy jednolitą warstwę na traktowanych uprawach - zapobiega to rozwojowi wirusów chorobotwórczych. Jeśli produkt nie zostanie zastosowany w odpowiednim czasie, uprawy zostaną zaatakowane przez powszechne choroby grzybowe, takie jak mączniak lub szara pleśń. Aktywnymi składnikami organicznymi są ekstrakty roślinne i olejki z kopru włoskiego. Produkt pomaga również w leczeniu upraw ozdobnych i jest stosowany w dawce od 25 do 50 ml na 100 m2.

Trifender biologický fungicíd

Nie należy stosowaćtego biofungicydu w czasie kwitnienia (przed i po kwitnieniu). Stosować wieczorem, powtarzać zabieg w przypadku obfitych opadów (ponad 50 mm dziennie).Dawka jest zawsze wprost proporcjonalna do wielkości powierzchni liści.Dla skuteczniejszego działania nigdy nie łączyć z produktami na bazie siarki!

Trifender

Trifender nadaje się do ochrony korzeni i części nadziemnych dzięki działaniu substancji czynnej Trichoderma asperellum. Ten hiperpasożytniczy grzyb działa zabójczo na szkodliwe cząstki patogenne znajdujące się w glebie. Służy to głównie do ochrony przed takimi chorobami jak fusarium czy botrytis. Produkt jest gwarancją większej świeżości i równomiernych plonów w profesjonalnym użytkowaniu rolniczym i powszechnym ogrodniczym. Może być również stosowany na roślinach ozdobnych, trawnikach i terenach leśnych.

Niebiologiczne środki grzybobójcze

Kuprikol 50

Kuprikol 50 chemický fungicíd

Zaletą preparatu z substancją czynną tlenochlorkiem miedzi jest jego szerokie zastosowanie na pospolitych roślinach rolniczych. Chroni je przed rozwojem grzybów i pleśni. Najczęściej stosuje się go w formie cieczy roboczej. Nie wolno przekraczać dawki preparatu - 60 g na 100 m2 (w sezonie wegetacyjnym).

W celu uwolnienia substancji czynnych należy wykonać gładką papkęz proszku w niewielkiej ilości wody. Do przygotowanego zbiornika należy wlać preparat dopiero po wypełnieniu go do połowy wodą. Działanie ma charakter zapobiegawczy; żyzne nasadzenia traktuje się zawsze na początku i pod koniec kwitnienia, ewentualnie także na początku wzrostu owoców.

Produkt ten jest bardzo popularny wśród ogrodników i nadaje się również do użytku nieprofesjonalnego.

Champion 50 wg

Champion 50 WG chemický fungicíd

Środek grzyb obójczyChampion polecany jest w przypadku zagrożenia upraw przez choroby grzybowe i bakteryjne. Jestoparty na wodorotlenku miedzi i wykazuje silne działanie zabójcze dla ich struktur enzymatycznych. Dodatkową zaletą jest brak udowodnionego negatywnego wpływu na jakość upraw. Po zastosowaniu tworzy na powierzchni roślin charakterystyczny, równomiernie rozłożony film, który jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne (wiatr, deszcz).

Ciecz roboczą uzyskuje się również poprzez wymieszanie produktu w cienką zawiesinę. O ile zabieg na winoroślach musi być poprzedzony sygnalizacją objawów, o tyle ochrona fungicydowa np. brzoskwiń, pomidorów czy ziemniaków powinna być ukierunkowana na działanie zapobiegawcze.

Uwaga!!!
rozprzestrzenianie się infekcji grzybowych jest tym większe, im dłużej utrzymuje się zimna i wilgotna pogoda (przed kwitnieniem), wówczas opryski należy powtórzyć za 7 do 10 dni.

Signum chemický fungicíd

Signum

Ten rozpuszczalny w wodzie granulowany preparat przeciwko grzybom i pleśniom jest zalecany do ochrony sadów, ale także mniejszych powierzchni ogrodowych. Pozytywne efekty można zaobserwować na kamiennych drzewach owocowych w przypadku brązowienia lub plamistości liści, w przypadku rozprzestrzeniania się moniliozy lub rdzy. Za niezwykle szerokim spektrum działania kryje się mechanizm działania boskalidu i piraklostrobiny.

Działają onewspólnie, zapobiegając negatywnym skutkom czynników stresowych, które powodują, że rośliny uprawne nie wykorzystują w wystarczającym stopniu wody i azotu z gleby. To sprawia, że rośliny uprawne są bardziej podatne na wahania temperatury i nie pozwalają na optymalny przebieg podstawowych procesów metabolicznych, gdy efekt zieloności jest niewystarczający.

Wykazano, że stosowanie tego i wielu innych fungicydów zwiększa plony, jak również ogólną produkcję rynkową. Aby działanie prewencyjne było bardziej skuteczne, należy również regularnie monitorować przerośnięte szkodniki w różnych miejscach nasadzeń i skutecznie zwalczać je odpowiednim biologicznym lub chemicznym środkiem owadobójczym. Wymaga to czasu, wysiłku i kilku wprawnych rąk :)

Autor článku

Mgr. Lenka Krčmáriková

Mgr. Lenka Krčmáriková

Ogrodnictwo to moje hobby od kilku lat. Często mam dylemat w wyborze odpowiedniej metody zwalczania szkodników w naszym ogrodzie. Współpracę z e-sklepem lacnepostreky.sk rozpocząłem we wrześniu 2019 roku jako menedżer treści. Mój zespół i ja szukamy wyczerpujących odpowiedzi na Twoje pytania. Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Skontaktuj się ze mną na poradna@lacnepostreky.sk a być może Twój problem będzie tematem kolejnego bloga.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij innym  

Zalecane preparaty

Skladom u dodávateľa
*****
Champion 50 wg
6,76 Zł
 ks 
Uniwersalny środek grzybobójczy i bakteriobójczy stosowany przeciwko szerokiemu spektrum chorób grzybowych pomidorów, ogórków, moreli, winorośli i innych upraw.

Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, otwórz ustawienia.