0915 / 420 295 | PO - PIĄ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Koszyk
0,00 Zł

Menu
PellacolPellacol
*****

Pellacol

Preparat do leczenia ran powstałych w wyniku dziczyzny i cięć, zapobiega łuszczeniu się kory, powstrzymuje wysychanie i pękanie drewna.

14,67 Zł
 ks

Niedostępne

Charakterystyka produktu

Preparat do opatrywania ran spowodowanych przez dziką zwierzynę i cięcie, zapobiega łuszczeniu się kory, powstrzymuje wysychanie i pękanie drewna, podczas gdy soki roślinne przepływają pod powłoką! Repelent do profilaktycznej ochrony drzew iglastych i liściastych przed ukąszeniami dzikiej zwierzyny. Działa silnie grzybobójczo, uniemożliwiając przenikanie grzybów niszczących drewno przez uszkodzoną skórę. Jego działanie utrzymuje się do 7 lat.

Przed użyciem należy zawsze przeczytać etykietę i informacje o produkcie.

Dawkowanie i stosowanie

  • Przeciwko złuszczaniu i gryzieniu produkt rozcieńcza się w stosunku 2:1 z wodą i opryskuje pnie drzew do wysokości 2,5 m (w zależności od gatunku zwierzyny) za pomocą opryskiwacza plecakowego.Zużycie na zabieg 100 pni wynosi 30-50 kg.Dalej opryskuje się nierozcieńczonym produktem.
  • Do zabiegów na uszkodzonych pniach stosuje się nierozcieńczony, aby móc wyszczotkować powłokę. Zużycie zależy od wielkości uszkodzenia. Opryskiwanie w rozcieńczeniu z wodą w stosunku 2:1.
  • Do leczenia pniaków i zranionych drzew w drzewostanach z tracheomikozą. Przy oprysku zaleca się maksymalne rozcieńczenie wodą w stosunku 1:1.
  • Do opatrywania ran po rozgałęzieniach liści nieleśnych i drzew owocowych przy użyciu nierozcieńczonego preparatu malarskiego.
  • Do ochrony upraw iglastych i liściastych przed letnim zgryzaniem przez zwierzęta poprzez oprysk w rozcieńczeniu 1:1 z wodą, zużycie wynosi 2 l/1000 sadzonek.
  • Do ochrony upraw iglastych i liściastych przed zimowym zgryzaniem przez zwierzęta poprzez opryskiwanie, powlekanie w rozcieńczeniu 2:1 z wodą, w temperaturze powyżej zera, zużycie 3 l/1000 sadzonek.
  • Do ochrony przed gryzoniami przez oprysk w rozcieńczeniu 5:2, całorocznie, o ile nie ma przymrozków, zużycie 20 l, przez oprysk w rozcieńczeniu 5:1, całorocznie, o ile nie ma przymrozków, zużycie 2 l. Zużycie odpowiada opryskiwaniu siewek w pierwszym roku sadzenia, zależy także od wieku siewek, od tego, czy opryskiwanie dotyczy tylko pędów końcowych, czy całej siewki oraz od technologii stosowania. Aplikacje można wykonywać do temperatury zamarzania na suchej powierzchni.

Zakres stosowania i dawkowanie produktu w ogrodnictwie

  • Drzewa iglaste i liściaste / Letnie zgryzanie przez zwierzęta / Dawka na ha: 2 - 4 kg/1000 sadzonek / Okres ochronny: AT / Uwaga: powlekanie bez rozcieńczania
  • Drzewa iglaste i liściaste / Obgryzanie i zdzieranie kory / Dawka na ha: 30-50 kg/100 pni / Okres ochrony: AT / Uwaga: Oprysk rozcieńczony 2:1 z wodą, nadaje się do leczenia ran

Środek ochrony roślin należy stosować w sposób bezpieczny.Przed użyciem należy zawsze zapoznać się z etykietą i informacjami o produkcie.Produkt w opakowaniu 6 kg przeznaczony jest dla użytkowników profesjonalnych.Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wyraźnego powiadomienia.Zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Produkty powiązane
Skladom podľa variantu
*****
Biała farba do pni zdrowy ogród
58,72 Zł
 ks 
Biodegradowalna farba do ochrony pni drzew i krzewów.
Skladom u dodávateľa
*****
Aktywa trwałe na zakładach
31,73 Zł
 ks 
LESK to produkt, który znacznie poprawia wygląd roślin i nadaje im naturalną świeżość.
Skladom podľa variantu
*****
Stimulax II
14,06 Zł
 ks 
Stimulax II to płynny preparat przeznaczony do jakościowego ukorzeniania i szybkiego tworzenia korzeni.
Skladom podľa variantu
*****
Bisiarczyn potasu borquene
7,97 Zł
 ks 
Biosiarczyn potasu Borquene do siarkowania cydru i wina oraz do kiszenia warzyw.
Skladom podľa variantu
*****
Drożdże fruitferm ice
14,86 Zł
 ks 
Drożdże zimnolubne do fermentacji, fermentują od 7℃.
Skladom podľa variantu
*****
Bio plantella arbosan balsam
10,97 Zł
 ks 
BIO PLANTELLA ARBOSAN to żywica (balsam) do leczenia ran po szczepieniach i innych uszkodzeń drzew, krzewów.
Skladom podľa variantu
*****
Florapur
9,23 Zł
 ks 
Produkt neutralizuje pozostałości pestycydów i nawozów w opryskiwaczu, dzięki czemu zmniejsza ryzyko niepożądanych uszkodzeń roślin poddanych późniejszej obróbce.
Skladom podľa variantu
*****
Knoty siarkowe 250g
14,39 Zł
 ks 
Siarka jest ważnym środkiem w obróbce cydru i wina. Siarka może być stosowana w celu krótkotrwałego zapobiegania fermentacji cydru.
Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, otwórz ustawienia.