0915 / 420 295 | PO - PIĄ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Koszyk
0,00 Zł

Menu
Optica trioOptica trio

Optica trio

Środek chwastobójczy w formie płynnego koncentratu do rozcieńczania wodą przeznaczony do zwalczania odpornych chwastów dwuliściennych w zbożach w okresie wiosennym.

703,80 Zł
 ks

Niedostępne

Charakterystyka produktu

Środek chwastobójczy w formie płynnego koncentratu do rozcieńczania wodą przeznaczony do zwalczania odpornych chwastów dwuliściennych w zbożach w okresie wiosennym.

substancja czynna

160 g/l MCPA, 130 g/l Mecoprop-P, 310 g/l Dichlorprop-P

Działanie

OPTICA TRIO jest herbicydem systemicznym do stosowania wiosną. Składa się z kombinacji trzech substancji czynnych: mekopropu-p, MCPA i dichloropropu-p. Te substancje czynne należą do pochodnych kwasu fenoksykarboksylowego i działają jak syntetyczne auksyny. Substancje czynne dostają się do rośliny głównie przez liście i łodygi. W tkankach roślinnych wpływają na podziały komórkowe, powodują deformację liści i łodyg oraz obumieranie roślin. Poprzez przepływ soków roślinnych substancje czynne rozprowadzane są aż do korzeni, dzięki czemu zabijają również chwasty wieloletnie.

Spektrum skuteczności

Chwasty wrażliwe: lucerna pospolita, bodziszek rozłogowy, oset gwiazdkowaty, maki, maki loblolly, koniczyna, rzodkiew ognista, gorczyca, torebka pasterska, bratek biały, lepiężnik, lepiężnik, pryszczarek, tchórzofretka.

Dawkowanie i stosowanie

Dawka wody: 200-400 l/ha Maksymalna liczba zastosowań: jeden raz w sezonie wegetacyjnym Stosować wiosną, gdy roślina uprawna znajduje się w fazie wzrostu 4-5 liści (BBCH 14-15) do fazy liścia flagowego (BBCH 39) Naparstnica jest najbardziej wrażliwa, gdy ma rozwinięte 1-3 liście (BBCH 11-13), pozostałe chwasty dwuliścienne są wrażliwe w fazie 2-6 liści (BBCH 12-16). Zabieg wykonywać tylko na zdrowych, nieuszkodzonych mechanicznie stanowiskach. Deszcz krótko po zastosowaniu środka.

Zakres stosowania i dawkowanie produktu w ogrodnictwie

  • jęczmień jary, jęczmień ozimy, pszenica jara, pszenica ozima, żyto, pszenżyto, owies / Szkodnik: odporne chwasty dwuliścienne / Dawka na ha: 1,5 l-2,5 l / Okres ochronny: AT

Środek ochrony roślin należy stosować w sposób bezpieczny.Przed użyciem należy zawsze zapoznać się z etykietą i informacjami o produkcie.Produkt w opakowaniu 10 L przeznaczony jest dla użytkowników profesjonalnych.Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wyraźnego powiadomienia.Rysunki mają charakter wyłącznie informacyjny.

Produkty powiązane
Skladom podľa variantu
Nowy
Miejski wymienny wkład gazowy 1765
46,08 Zł
 ks 
Wymienny nabój gazowy do palnika do chwastów City 1760.
Skladom podľa variantu
*****
Roundup biaktywny
145,45 Zł
 ks 
Nieselektywny środek chwastobójczy do zwalczania chwastów jednoliściennych i wieloletnich w rolnictwie. Środek działa jak herbicyd totalny
Skladom u dodávateľa
*****
Nowy
Thermoflammbio classic
151,83 Zł
 ks 
Bezchemiczne zwalczanie chwastów - lekki i kompaktowy, wygodny w obsłudze.
Skladom podľa variantu
*****
Dicopur m750
12,86 Zł
 ks 
Środek chwastobójczy do zwalczania wrażliwych chwastów dwuliściennych w zbożach, na łąkach, trawnikach, pastwiskach i uprawach nasiennych traw.
Skladom podľa variantu
*****
Nowy
Roundup classic pro
129,50 Zł
 ks 
Roundup Klasik Pro jest herbicydem totalnym (koncentratem) o działaniu systemicznym do opryskiwania dolistnego w celu zwalczania chwastów.
Skladom u dodávateľa
*****
Nowy
Komfort Thermoflammbio
207,25 Zł
 ks 
Bezchemiczne zwalczanie chwastów - łatwiejsza i bardziej komfortowa obsługa.
Skladom podľa variantu
*****
Garlon new
25,29 Zł
 ks 
Jest to systemiczny środek arborystyczny i chwastobójczy przeznaczony do niszczenia niepożądanych drzew i chwastów szerokolistnych w leśnictwie, do niszczenia nalotów drzewiastych na łąkach i
Skladom podľa variantu
Nowy
Miejska wyrzynarka do chwastów 1760
158,87 Zł
 ks 
wyrywacz chwastów MESTO 1760 usuwa chwasty na schodach zewnętrznych, wejściach, chodnikach, ścieżkach, patiach, wjazdach do garażu, parkingach, piaskownicach, ścianach zewnętrznych bez koniecz
Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, otwórz ustawienia.