0915 / 420 295 | PO - PIĄ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Koszyk
0,00 Zł

Menu
Starane forteStarane forte
Starane forteStarane forteStarane forte
*****

Starane forte

Środek chwastobójczy selektywny w formie emulgowanego koncentratu (EC) do rozcieńczania wodą, przeznaczony do powschodowego stosowania przeciwko odpornym chwastom dwuliściennym w zbożach bez niedosiewu nasion, kukurydzy, sorgo, maku, na łąkach i murawach, w trawnikach ozdobnych i uprawach traw.

0,00 Zł
 ks

Skladom podľa variantu

Charakterystyka produktu

STARANE FORTE jest środkiem chwastobójczym selektywnym w formie emulgowanego koncentratu (EC) do rozcieńczania wodą, przeznaczonym do powschodowego stosowania przeciwko odpornym chwastom dwuliściennym w nieoplewionych zbożach, kukurydzy, sorgo, maku, na łąkach i pastwiskach, boiskach trawiastych, trawnikach ozdobnych oraz w uprawach nasiennych traw.

substancja czynna

Fluroksypyr 333 g/l (33,3 % w/w) (tj. w postaci Fluroksypyr-meptylu 479,83 g/l)

Działanie produktu

Wnika do rośliny przez liście, a substancja czynna jest szybko translokowana. Działanie środka na chwasty staje się widoczne w ciągu kilku godzin po zastosowaniu.

Spektrum działania chwastobójczego

 • Chwasty wrażliwe: gryka zwyczajna, owsik gryczany, oset gwiazdkowaty, jeżówka nabrzmiała, przetacznik ptasi, przetacznik ptasi, lepnica Umiarkowanie wrażliwe: bromek rozłogowy, gorczyca polna, wyka drobna, starzec zwyczajny, przetacznik pospolity, czarnuszka Podatne chwasty: przetacznik pospolity, czarnuszka pospolita
 • Chwasty odporne: weroniki, fiołki, maki, oset rzepakowy, skrzyp, wieloletnie chwasty dwuliścienne (np. opuncja) i trawy

Instrukcja stosowania.

Dawka wody: 100-400 l.ha-1 Chwasty dwuliścienne, które znajdują się na spektrum skuteczności, najbardziej podatne są w fazie 2-4 liści (BBCH 12-14), lucerna pospolita we wszystkich swoich fazach rozwojowych (zależnie tylko od dawki środka).

 • W zbożach ozimych i jarych środek stosować wiosną w fazie wzrostu od 2. liścia do nabrzmiałej łuski ostatniego liścia (BBCH 12-45) Maksymalna liczba zabiegów: jeden raz w sezonie wegetacyjnym.
 • W kukurydzy stosować jednorazowo w dawce 0,3-0,6 l/ha w fazie wzrostu od 2 do 6 liści (BBCH 12-16) kukurydzy lub w oprysku dzielonym. T1: 0,45 l/ha stosować w fazie wzrostu od 2 do 6 liści (BBCH 12-16) kukurydzy, a T2: 0,1 l/ha nie później niż w 9 liściu kukurydzy (BBCH 19). Odstęp między opryskami wynosi 10-15 dni.
 • W sorgo stosować w fazie od 2 do 6 liści (BBCH 12-16) sorga. W uprawach cebuli na nasiona wykonać zabieg od 2 do 9 liści (BBCH 12-19). Zabieg wykonać nie wcześniej niż 2 dni po opadach deszczu. Maksymalna liczba zabiegów: raz w sezonie wegetacyjnym.
 • W drzewostanach nasiennych traw stosować w fazie wzrostu od początku krzewienia do momentu wykształcenia 2. krzewu (BBCH 13-32). Jesienią stosować w dawce 0,45 l/ha. Wiosną stosować w dawce 0,6 l/ha. Trawniki ozdobne i boiska trawiaste traktować od 3. liścia drzewostanu (BBCH 13).

Zakres stosowania i dawkowanie w ogrodnictwie

 • pszenica ozima, jęczmień ozimy, żyto, pszenżyto, orkisz / Cel stosowania: chwasty dwuliścienne, życica trwała, / Okres ochrony: 50 dni / Dawka na 1 ha: 0,6 l / Uwagi:
 • jęczmień jary, pszenica jara, owies / Przeznaczenie: chwasty dwuliścienne / Okres ochronny: 50 dni / Dawka na 1ha: 0,6 l / Uwagi:
 • kukurydza / Przeznaczenie: chwasty dwuliścienne / Okres ochronny: 60 dni / Dawka na 1ha: 0,3 - 0,6 l / Uwagi:
 • sorgo / Przeznaczenie: chwasty dwuliścienne / Okres ochronny: AT / Dawka na 1ha: 0,6 l / Uwagi:
 • cebula / Zastosowanie: chwasty dwuliścienne / Okres ochronny: AT / Dawka na 1ha: 0,45 l / Uwaga: uprawy nasienne.
 • łąki i pastwiska / Przeznaczenie: chwasty dwuliścienne / Okres ochronny: AT / Dawka na 1ha: 0,45 - 0,6l / Uwaga: nowo założona.
 • trawy / Przeznaczenie: chwasty dwuliścienne / Okres ochronny: AT / Dawka na 1 ha: 0,45 - 0,6 l / Uwaga: uprawy nasienne
 • trawniki ozdobne, boiska trawiaste / Przeznaczenie: chwasty dwuliścienne / Okres ochronny: AT / Dawka na 1ha: 0,6 l / Uwaga:

 

Środek ochrony roślin należy stosować w sposób bezpieczny.Przed użyciem należy zawsze zapoznać się z etykietą i informacjami o produkcie.Produkt w opakowaniu 5 L przeznaczony jest dla użytkowników profesjonalnych.Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wyraźnego powiadomienia.Rysunki mają charakter wyłącznie informacyjny.

Produkty powiązane
Skladom podľa variantu
*****
Puma extra
182,21 Zł
 ks 
PUMA EXTRA (Hirsefrei extra) środek chwastobójczy w formie aerozolu, przeznaczony do zwalczania owsa głuchego, miotły zbożowej, lucerny pospolitej i innych jednorocznych chwastów jednoliścienny
Skladom podľa variantu
*****
Roundup express 6h 5000ml pump & go
149,69 Zł
 ks 
Środek w praktycznym opakowaniu do zwalczania chwastów wieloletnich i rocznych. Wizualny efekt chwastobójczy już po 6 godzinach!
Skladom podľa variantu
*****
Płyn do konserwacji
15,37 Zł
 ks 
Selektywny herbicyd do zwalczania chwastów w uprawach ziemniaka, pomidora i marchwi.
Skladom u dodávateľa
*****
Nowy
Komfort Thermoflammbio
207,00 Zł
 ks 
Bezchemiczne zwalczanie chwastów - łatwiejsza i bardziej komfortowa obsługa.
Skladom podľa variantu
*****
Garlon new
25,26 Zł
 ks 
Jest to systemiczny środek arborystyczny i chwastobójczy przeznaczony do niszczenia niepożądanych drzew i chwastów szerokolistnych w leśnictwie, do niszczenia nalotów drzewiastych na łąkach i
Skladom podľa variantu
Nowy
Wymienny wkład gazowy Thermoflammbio
30,46 Zł
 ks 
Wymienny wkład gazowy do urządzenia Thermoflamm.
Skladom podľa variantu
*****
Nowy
Herbiclean al
56,05 Zł
 ks 
Pierwszy naturalny herbicyd totalny zwalczający chwasty, glony i mchy.
Skladom podľa variantu
*****
Dicopur m750
12,84 Zł
 ks 
Środek chwastobójczy do zwalczania wrażliwych chwastów dwuliściennych w zbożach, na łąkach, trawnikach, pastwiskach i uprawach nasiennych traw.
Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, otwórz ustawienia.