0915 / 420 295 | PO - PIĄ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Koszyk
0,00 Zł

Menu
Nowy
Magnicur FungimatMagnicur Fungimat
*****

Magnicur Fungimat

Środek w formie koncentratu do ochrony róż przed mączniakiem prawdziwym, czarną plamistością i rdzą, roślin ozdobnych przed mączniakiem prawdziwym i rdzą oraz wiciokrzewu przed Cylindrocladium buxicola.

34,26 Zł
 ks

Skladom podľa variantu

Charakterystyka produktu

Magnicur Fungimat to środek grzybobójczy w formie emulsji zawiesinowej do ochrony róż przed mączniakiem prawdziwym, czarną plamistością i rdzą, roślin ozdobnych przed mączniakiem prawdziwym i rdzą oraz bukszpanu przed Cylindrocladium buxicola.

substancja czynna

Tebuconazol 25 g/l

Produkt zawiera systemowo działającą substancję czynną tebukonazol, która charakteryzuje się działaniem zapobiegawczym i częściowo leczniczym oraz długim czasem działania (do 14 dni).

 • Opryskiwać profilaktycznie lub najpóźniej przy pierwszych objawach choroby.
 • Dla trwałej ochrony roślin zabieg należy powtórzyć, liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym wynosi 4 dla róż i roślin ozdobnych oraz 6 dla rzeżuchy.
 • Odstęp między zabiegami wynosi od 7 do 14 dni.
 • W przypadku róż zabieg na czarną plamistość i rdzę należy wykonać najpierw po uformowaniu liści na wiosnę i powtórzyć po 10 dniach.
 • Opryskiwać dokładnie liście i łodygi z odległości 15-30 cm, aby uniknąć kapania (do momentu kapania - na liściach tworzą się krople).
 • Traktować całą roślinę, łącznie ze spodnią stroną liści.
 • Nie opryskiwać w silnym słońcu i w czasie kwitnienia, najlepiej wczesnym wieczorem lub rano.
 • Nie stosować w czasie suchej pogody, gdy korzenie roślin są suche.
 • Niektóre wrażliwe rośliny ozdobne (zwłaszcza w szklarni) mogą ulec częściowemu odbarwieniu lub plamistości po oprysku, ale wzrost jest normalny, a odbarwienie nie jest trwałe.
 • Przed wykonaniem zabiegu na roślinach ozdobnych należy sprawdzić wrażliwość na mniejszej liczbie roślin.
 • Produkt może pozostawiać plamy na materiałach porowatych.

W przypadku stosowania zgodnie z instrukcją użycia nie są znane dane dotyczące wpływu środka na organizmy pożyteczne i niebędące przedmiotem zwalczania. Środek ochrony roślin stosować w sposób bezpieczny. Przed użyciem zawsze zapoznać się z etykietą i informacją o produkcie.

Zakres stosowania i dawkowanie produktu w ogrodnictwie

 • róże / Szkodnik: Mączniak rzekomy róż / Stężenie w %: / Dawka na 10 L wody: 40-60 ml / Okres karencji w dniach: / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: dawka 40 ml dla róż wyższych niż 50 cm. dawka 60 ml dla róż krótszych niż 50 cm. tereny otwarte, szklarnie do drenażu.
 • róże / Środek szkodliwy: czarna plamistość liści róż / Stężenie w %: / Dawka na 10 L wody: 40-60 ml / Okres karencji w dniach: / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: dawka 40ml dla róż powyżej 50cm. dawka 60ml dla róż poniżej 50cm. tereny otwarte, szklarnie w kroplówkach.
 • róże / Szkodnik: rdza różowa / Stężenie w %: / Dawka na 10 L wody: 40-60 ml / Okres karencji w dniach: / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: dawka 40ml dla róż powyżej 50cm. dawka 60ml dla róż poniżej 50cm. tereny otwarte, szklarnie w nawadnianiu kroplowym.
 • rośliny ozdobne / Środek szkodliwy: mączniak rzekomy na roślinach ozdobnych / Stężenie w %: / Dawka na 10 L wody: 40 ml / Okres karencji w dniach: / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: w pomieszczeniach, na terenach otwartych, w szklarniach w spływie.
 • rośliny ozdobne / Czynnik szkodliwy: Grzyby na roślinach ozdobnych / Stężenie w %: / Dawka na 10 L wody: 40 ml / Okres karencji w dniach: / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: pomieszczenie, tereny otwarte, szklarnie w kroplówkach.
 • ciemierniki (Buxus) / Szkodnik: Cylindrocladium buxicola / Stężenie w %: / Dawka na 10 L wody: 40 ml / Okres karencji w dniach: / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: do zakraplania

Środek ochrony roślin należy stosować w sposób bezpieczny.Przed użyciem należy zawsze zapoznać się z etykietą i informacjami o produkcie.Dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.Rysunki mają charakter wyłącznie informacyjny.

Produkty powiązane
Skladom podľa variantu
*****
Niebieski skalniak z siarczanem miedzi
17,90 Zł
 ks 
Przeciwko peronosporom winorośli w postaci mieszanki Bordeaux.
Skladom u dodávateľa
*****
Dlatego 50 wg
19,64 Zł
 ks 
Środek grzybobójczy Zato 50 WG (Magnicur Core) do ochrony jabłoni przed parchem i mączniakiem prawdziwym oraz winorośli przed mączniakiem prawdziwym, peronosporami i białą zgnilizną.
Skladom u dodávateľa
Merpan 80 wdg
11,48 Zł
 ks 
Preparat grzybobójczy w postaci granulatu dyspergowanego w wodzie do ochrony ziarniaków przed parchem.
Skladom podľa variantu
*****
Nowy
Multirose
25,64 Zł
 ks 
Preparat kombinowany do ochrony róż i roślin ozdobnych przed szkodnikami ssakami i kornikami oraz chorobami grzybowymi.
Skladom podľa variantu
*****
Energia Magnicur
21,60 Zł
 ks 
Środek grzybobójczy o działaniu układowym, kombinowanym, w formie płynnego koncentratu do rozcieńczania wodą o działaniu zarówno zapobiegawczym, jak i leczniczym (kuracyjnym), przeznaczony do
Skladom podľa variantu
*****
Szybki magnicur
26,90 Zł
 ks 
Preparat grzybobójczy w formie koncentratu zawiesinowego do ochrony winorośli i truskawek przed botrytis oraz wiśni przed moniliozą.
Skladom u dodávateľa
*****
Champion 50 wg
6,51 Zł
 ks 
Uniwersalny środek grzybobójczy i bakteriobójczy stosowany przeciwko szerokiemu spektrum chorób grzybowych pomidorów, ogórków, moreli, winorośli i innych upraw.
Skladom podľa variantu
*****
Magnicur Finito
30,46 Zł
 ks 
Dwuskładnikowy preparat grzybobójczy w formie płynnego dyspergowanego koncentratu do zwalczania zarazy ziemniaka.
Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, otwórz ustawienia.