0915 / 420 295 | PO - PIĄ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Koszyk
0,00 Zł

Menu
Falcon 460 ecFalcon 460 ec

Falcon 460 ec

Środek grzybobójczy o działaniu układowym, kombinowanym, w formie emulgowanego koncentratu, przeznaczony do ochrony pszenicy i jęczmienia przed chorobami grzybowymi oraz winorośli przed mączniakiem rzekomym.

1 737,75 Zł
 ks

Niedostępne

Charakterystyka produktu

Środek grzybobójczy o działaniu układowym, kombinowanym, w formie emulgowanego koncentratu, przeznaczony do ochrony pszenicy i jęczmienia przed chorobami grzybowymi oraz winorośli przed mączniakiem rzekomym.

składniki aktywne

Spiroksamina 250 g/l, tebukonazol 167 g/l, triadimenol 43 g/l

Działanie Sokoła

Falcon® 460 EC je trojzložkový fungicíd vďaka čomu sa vyznačuje veľmi dobrým preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom. Všetky tri účinné látky majú systémové pôsobenie a vzájomne sa podporujú a dopĺňajú. Prípravok pôsobí proti širokému spektru hubových chorôb vrátane fuzarióz klasov obilnín (Fusarium culmorum, Fusarium graminearum, atď.). Spiroxamine je moderná systémovo pôsobiaca účinná látka zo skupiny spiroketalamínov s preventívnym (protektívnym), eradikatívnym (zastavuje napadnutie) a kuratívnym (liečebným) účinkom. Vyznačuje sa vysokou biologickou účinnosťou a priaznivými toxikologickými a ekobiologickými vlastnosťami. Preniká veľmi rýchlo do rastliny, kde je rovnomerne rozmiestnený v listových pletivách (bez kumulácie v špičkách listov). Spiroxamine sa vyznačuje eradikatívnym účinkom nielen na múčnatku trávovú, ale aj na hrdze, septoriózy, rynchospóriovú a hnedú škvrnitosť. Po aplikácii spiroxaminu strácaj

Doskonały efekt zatrzymania

Zjawisko to, określane jako efekt "Spore Burn", powoduje, że ściany komórkowe szkodnika stają się przepuszczalne, komórki tracą ciśnienie i wysychają. Zatrzymanie infekcji (efekt stop) ma ogromne znaczenie w walce z zarazą traw, ponieważ jest to patogen, który charakteryzuje się bardzo szybkim początkiem i rozwojem infekcji. Okres od zakażenia do powstania organów rozrodczych wynosi 3-5 dni. Spiroksamina charakteryzuje się skutecznym działaniem już w niskich temperaturach, jednak niezawodna i długotrwała skuteczność występuje również w wyższych temperaturach.

Efekt synergizmu - "efekt sań"

Obecność spiroksaminy pozytywnie wpływa na pobieranie azoli i ich rozmieszczenie w blaszkach liściowych. Przyspieszone pobieranie substancji aktywnych zmniejsza ryzyko zmycia ich przez kolejne opady deszczu.

Zalecenia dotyczące stosowania

Pszenica
do zastosowań przeciwko wczesnym infekcjom mączniaka, rdzy i innych chorób wystarczy dawka 0,4 l/ha Falcon® 460 EC, jednak do zwalczania pełnego spektrum chorób liściowych (mączniak, rdze, septoria, helmintyzmy) wymagana jest już pełna dawka 0,6 l, zwykle w okresie od pojawienia się ostatniego liścia do początku wschodów kłosów (BBCH 37-BBCH 51).

Jęczmień
zabiegi przeciwko mączniakowi prawdziwemu przeprowadza się przy pierwszych objawach choroby oraz gdy spodziewane jest rozprzestrzenianie się choroby, od początku de- żniw do początku kłoszenia (BBCH 21-30). Zabiegi przeciwko brunatnej plamistości jęczmienia przeprowadza się od początku kłoszenia do początku kłoszenia (BBCH 30-51). Zabiegi przeciwko plamistości liści żyta jęczmienia przeprowadza się od pojawienia się ostatniego liścia do początku kłoszenia (BBCH 37-51).

Winorośl
w przypadku odpowiednich warunków do rozprzestrzeniania się mączniaka rzekomego, jak również na stanowiskach z regularnym występowaniem mączniaka rzekomego, Falcon® może być stosowany już do zabiegów przed kwitnieniem, kiedy to widoczne będzie działanie zapobiegawcze i długotrwałe działanie produktu. Głównym okresem stosowania Falconu® jest jednak okres po kwitnieniu, kiedy to konieczna jest ochrona tworzących się jagód i pojawiającej się masy liściowej rośliny. Odpowiednimi partnerami kombinacji są Profiler® WG, Cassiopee® 79 WG i Melody® Combi WG. Produkt zaleca się stosować w odstępach 10-14 dniowych do maksymalnie 4 razy w okresie wegetacji. Produkt jest stosunkowo nieszkodliwy dla pszczół.

Zakres stosowania i dawkowanie w ogrodnictwie

  • pszenica / Cel stosowania: zaraza traw / Dawka: 0,4 l/ha / Okres oczekiwania w dniach: AT / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: 200-400 l/ha / Uwaga: w 1000 l wody
  • pszenica / Przeznaczenie: rdza, septoria / Dawka: 0,6 l/ha / Okres karencji w dniach: AT / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: 200-400 l wody/ha / Uwaga: (TM) Velocity. W celu zwiększenia działania środka, szczególnie w niekorzystnych okresach, zalecamy dodanie adiuwanta VELOCITY w dawce 0,2 - 0,5 l/ha.
  • winorośl / Cel stosowania: mączniak rzekomy winorośli / Dawka: 0,3 l/ha / Okres karencji w dniach: 28 dni / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: 500-1000 l wody/ha / Uwagi:
  • jęczmień / Cel stosowania: zaraza traw / Dawka: 0,4 l/ha / Okres karencji w dniach: AT / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: 200-400 l wody/ha / Uwaga:
  • jęczmień / Cel stosowania: brunatna plamistość jęczmienia / Dawka: 0,6 l/ha / Okres karencji w dniach: AT / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: 200-400 l wody/ha / Uwaga:
  • jęczmień / Cel stosowania: plamistość liści jęczmienia żyta / Dawka: 0,6 l/ha / Okres karencji w dniach: AT / Dopuszczalne kombinacje i uwagi: 200-400 l wody/ha / Uwagi:

Środek ochrony roślin należy stosować w sposób bezpieczny.Przed użyciem należy zawsze przeczytać etykietę i informacje o produkcie.Produkt w opakowaniu 5 L przeznaczony jest dla użytkowników profesjonalnych.Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wyraźnego powiadomienia.Dane liczbowe mają charakter wyłącznie informacyjny.

Produkty powiązane
Skladom u dodávateľa
*****
Bellis
5,62 Zł
 ks 
Preparat grzybobójczy w aerozolu przeznaczony do zwalczania mączniaka prawdziwego, parcha i chorób magazynowych ziarna.
Skladom u dodávateľa
*****
Dlatego 50 wg
19,64 Zł
 ks 
Środek grzybobójczy Zato 50 WG (Magnicur Core) do ochrony jabłoni przed parchem i mączniakiem prawdziwym oraz winorośli przed mączniakiem prawdziwym, peronosporami i białą zgnilizną.
Skladom u dodávateľa
*****
Champion 50 wg
6,51 Zł
 ks 
Uniwersalny środek grzybobójczy i bakteriobójczy stosowany przeciwko szerokiemu spektrum chorób grzybowych pomidorów, ogórków, moreli, winorośli i innych upraw.
Skladom podľa variantu
*****
Energia Magnicur
21,60 Zł
 ks 
Środek grzybobójczy o działaniu układowym, kombinowanym, w formie płynnego koncentratu do rozcieńczania wodą o działaniu zarówno zapobiegawczym, jak i leczniczym (kuracyjnym), przeznaczony do
Skladom u dodávateľa
*****
Nowy
Sulfurus
6,47 Zł
 ks 
Przeciwko mączniakowi amerykańskiemu na agreście oraz mączniakowi rzekomemu na roślinach ozdobnych i innych uprawach.
Skladom u dodávateľa
Merpan 80 wdg
11,48 Zł
 ks 
Preparat grzybobójczy w postaci granulatu dyspergowanego w wodzie do ochrony ziarniaków przed parchem.
Skladom podľa variantu
*****
Sulka-k
21,28 Zł
 ks 
Płynny koncentrat do rozcieńczania wodą do stosowania przeciwko chorobom grzybowym i szkodnikom zwierząt.
Skladom podľa variantu
*****
Fungimat al magnicur
47,47 Zł
 ks 
Preparat grzybobójczy w aerozolu do bezpośredniego stosowania w formie płynu do stosowania bez rozcieńczania (gotowy do użycia) przeznaczony do ochrony róż, roślin ozdobnych i domowych przed c
Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, otwórz ustawienia.