0915 / 420 295 | PO - PIĄ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Koszyk
0,00 Zł

Menu

Nawozy magazynowe

Aplikácia granulovaného hnojiva

Pomagają ogrodnikom rozwiązać problem dozowania składników pokarmowych zgodnie z rzeczywistymi potrzebami roślin. Szczególnie w okresie, gdy robi się już chłodniej, co negatywnie wpływa na wzrost i samo pobieranie składników pokarmowych. Nawozy magazynowe to przede wszystkim granulaty w opakowaniach żywicznych - dokładne proporcje N, P, K, ale także boru, miedzi, cynku, magnezu i żelaza, zwykle o 50% więcej (w formie chelatowej).

Ich skuteczność polega na tym,że powłoka żywiczna pozwala parze wodnej wniknąć głęboko do środka. Następuje reakcja chemiczna i składniki odżywcze są uwalniane z granulek. W konsekwencji wewnątrz granulki powstaje ciśnienie wyższe niż w otoczeniu. W ten sposób roztwór przenika na zewnątrz granulek.

Naefektywność całej reakcji wpływa jedynie ilość pary wodnej, która jest tym większa, im wyższa jest temperatura podłoża - im cieplej, tym więcej pary, a także więcej składników odżywczych. Zasada ta jedynie odwzorowuje potrzeby roślin w różnych warunkach klimatycznych - im cieplej, tym więcej składników odżywczych jest zużywanych.

Narozwój roślin ma wpływ nie tylko sama temperatura zewnętrzna, ale również fazy rozwoju, dlatego latem zaleca się regularne dodawanie do roślin balkonowych nawozów rozpuszczalnych w wodzie z konewki.

Największą zaletą nawozów magazynowych jest czas działania do 6 miesięcy, bez ryzyka przenawożenia, wypalenia czy zasolenia, ponieważ granulki uwalniają tylko niezbędną ilość składników pokarmowych.

Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, otwórz ustawienia.