0915 / 420 295 | PO - PIĄ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Koszyk
0,00 Zł

Menu
Podłoża » Forestina Profík podłoże tłumiące dla roślin domowych
Działanie
Forestina Profík podłoże tłumiące dla roślin domowychForestina Profík podłoże tłumiące dla roślin domowych
Forestina Profík podłoże tłumiące dla roślin domowychForestina Profík podłoże tłumiące dla roślin domowych
*****

Forestina Profík podłoże tłumiące dla roślin domowych

Podłoże do roślin domowych jest specjalnie zaprojektowane do sadzenia i przesadzania wszystkich rodzajów roślin domowych i palm.

15,88Zł
10,39 Zł
 ks

Skladom podľa variantu

Charakterystyka produktów

Podłoże tłumiące do roślin domowych jest specjalnie zaprojektowane do sadzenia i przesadzania wszystkich rodzajów roślin domowych i palm. Przygotowane jest z mieszaniny posortowanego jasnego i ciemnego torfu z dostosowanym odczynem pH. Podłoże jest wzbogacone nawozem z niezbędnymi i mikroelementami w niezbędnym zakresie, co korzystnie wpływa na wzrost i rozwój.

Zastosowanie

Supresívny substrát pre izbové rastliny je obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, najmä potom druhy rodu Fusarium, Pythium Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú odumieranie rastlín a uplatňovaním tohto substrátu obohateného o antagonistický organizmus predstavuje významný preventívny prvok v ochrane rastlín pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. Navyše, prítomnosť spomínanej huby (Trichoderma virens) pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín a rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú aj navodením stavu tzv. indukovanej rezistencie, tj. stavu zvýšenej odolnosti proti širokému spektru škodlivých organizmov. Ďalej je supresívny substrát pre izbové rastliny obohatený o hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením škodcami ktorí napádajú rastliny. Hlavným cieľom zámernej inokulácie substrátu týmto užitočným

Dozowanie

Przed napełnieniem doniczki podłożem należy nasypać na jej dno odpowiednią warstwę drenażową z keramzytu, co ureguluje odpływ wody i zapewni napowietrzenie korzeni. Posadzić roślinę i zasypać podłożem, lekko je dociskając i zwilżając. Po zasadzeniu, przez pierwsze 10 dni podlewać nieco mniej, aby umożliwić roślinom wytworzenie nowych korzeni. Nie należy umieszczać świeżo przesadzonych roślin w bezpośrednim świetle słonecznym. Po około 6 tygodniach (po wyczerpaniu podłoża) rozpocząć regularne nawożenie nawozem kombinowanym.

 

Produkty powiązane
Skladom podľa variantu
*****
Nowy
Forestina Podłoże sprasowane do siewu
18,19 Zł
 ks 
Prasowane podłoże do siewu (formowane 10 l) wykonane jest z wysokiej jakości torfu lekkiego górskiego wysortowanego do pożądanej frakcji oraz startowych dawek mineralnego nawozu wieloskładnikow
Skladom u dodávateľa
Forestina Profík podłoże dla lilii wodnych i innych roślin wodnych
32,39 Zł
 ks 
Specjalnie zaprojektowane podłoże do uprawy wszystkich rodzajów roślin wodnych i błotnych, zwłaszcza lilii wodnych.
Skladom podľa variantu
*****
Działanie
Forestina Profík substrat tłumiący do siewu i rozmnażania
13,57Zł
14,65 Zł
 ks 
Podłoże do siewu jest specjalnie zaprojektowane do siewu i rozmnażania roślin.
Skladom u dodávateľa
*****
Działanie
Forestina Profík podłoże tłumiące do pomidorów, papryki i ogórków
31,58 Zł
 ks 
Podłoże do pomidorów, papryki i ogórków jest specjalnie zaprojektowane do uprawy tych roślin, zwłaszcza w pojemnikach do uprawy lub w grządkach i szklarniach.
Skladom u dodávateľa
*****
Forestina Profík dla lawendy i rozmarynu
31,89 Zł
 ks 
Podłoże dla lawendy, rozmarynu, szałwii, tymianku i innych gatunków ziół śródziemnomorskich wykonuje się z mieszaniny torfu, lawy, gruzu ceglanego, piasku krzemionkowego, pokruszonego wapieni
Skladom podľa variantu
*****
Forestina Profík podłoże dla kaktusów i sukulentów
28,94 Zł
 ks 
Specjalne podłoże do przesadzania i uprawy wszystkich roślin sucholubnych.
Skladom podľa variantu
*****
Lignocell
10,89 Zł
 ks 
Naturalne sprasowane podłoże kokosowe, o neutralnym pH. Stosowane do przygotowania podłoży dla kwiatów pokojowych i balkonowych oraz do wstępnej uprawy sadzonek.
Skladom podľa variantu
Forestina Profík podłoże dla bonsai
29,04 Zł
 ks 
Podłoże mineralne do bonsai to specjalne podłoże wykonane z mieszaniny granulowanego i wypalonego diatomitu i gliny), pumeksu, lawy i zeolitu.
Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, otwórz ustawienia.