0915 / 420 295 | PO - PIĄ 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Koszyk
0,00 Zł

Menu
Podłoża » Forestina Profík podłoże tłumiące do pomidorów, papryki i ogórków
Działanie
Forestina Profík podłoże tłumiące do pomidorów, papryki i ogórkówForestina Profík podłoże tłumiące do pomidorów, papryki i ogórków
*****

Forestina Profík podłoże tłumiące do pomidorów, papryki i ogórków

Podłoże do pomidorów, papryki i ogórków jest specjalnie zaprojektowane do uprawy tych roślin, zwłaszcza w pojemnikach do uprawy lub w grządkach i szklarniach.

31,58 Zł
 ks

Skladom u dodávateľa

Właściwości produktów

Podłoże supresyjne do pomidorów, papryki i ogórków jest specjalnie przeznaczone do uprawy tych roślin, zwłaszcza w pojemnikach do uprawy (doniczkach, misach itp.) lub w grządkach i szklarniach. Przygotowane jest z mieszaniny wysortowanego jasnego i ciemnego torfu o wyrównanym odczynie pH. Podłoże wzbogacone jest w niezbędnym stopniu nawozem z niezbędnymi i mikroelementami, co korzystnie wpływa na wzrost i rozwój roślin.

Zastosowanie

Supresívne substrát pre paradajky, papriku a uhorky je obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, najmä potom druhy rodu Fusarium, Pythium Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú padanie a odumieranie klíčiacich rastlín, sadeníc aj vzídených rastlín zeleniny a uplatňovanie tohto substrátu obohateného o antagonistický organizmus predstavuje významný preventívny prvok v ochrane sadeníc pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. Navyše, prítomnosť spomínané huby (Trichoderma virens) pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín a rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú aj navodením stavu tzv. indukovanej rezistencie, tj. stavu zvýšenej odolnosti proti širokému spektru škodlivých organizmov. Ďalej je supresívny substrát pre paradajky, papriku a uhorky obohatený o hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením škodcami ktorí nap

Dawkowanie

Przed napełnieniem doniczki, doniczek lub innego odpowiedniego pojemnika podłożem, na dno pojemnika wsypuje się odpowiednią warstwę drenażową z keramzytu, co reguluje odpływ wody i zapewnia dostateczne napowietrzenie korzeni. Następnie wsypuje się niewielką ilość podłoża, sadzi się sadzonki i napełnia pojemnik podłożem. Podłoże jest lekko ugniecione i dobrze nawilżone. W przypadku sadzenia sadzonek na rabatach i w szklarniach wykopuje się odpowiedni dołek, sadzi się roślinę i wypełnia miejsce podłożem. W obu przypadkach rośliny są regularnie podlewane, a po 6 tygodniach (dostateczne zaopatrzenie w składniki pokarmowe z nowego podłoża) rozpoczyna się regularne nawożenie.

Produkty powiązane
Skladom u dodávateľa
Forestina Profík podłoże dla niebieskich hortensji
31,53 Zł
 ks 
Podłoże dla hortensji niebieskich jest specjalnie zaprojektowane do uprawy roślin kwasolubnych.
Skladom u dodávateľa
*****
Forestina Profík podłoże tłumiące dla storczyków
27,27 Zł
 ks 
Podłoże korowe do storczyków jest specjalnie przygotowane do przesadzania i uprawy storczyków domowych i innych roślin epifitycznych.
Skladom u dodávateľa
Forestina Profík podłoże dla lilii wodnych i innych roślin wodnych
32,39 Zł
 ks 
Specjalnie zaprojektowane podłoże do uprawy wszystkich rodzajów roślin wodnych i błotnych, zwłaszcza lilii wodnych.
Skladom podľa variantu
*****
Działanie
Forestina Profík podłoże tłumiące dla roślin domowych
15,88Zł
10,39 Zł
 ks 
Podłoże do roślin domowych jest specjalnie zaprojektowane do sadzenia i przesadzania wszystkich rodzajów roślin domowych i palm.
Skladom podľa variantu
Nowy
Forestina Podłoże prasowane dla roślin domowych
18,06 Zł
 ks 
Prasowane podłoże dla roślin domowych (wytwarza 10 l) wykonane jest z wysokiej jakości torfu lekkiego górskiego wysortowanego do pożądanej frakcji oraz startowych dawek mineralnego nawozu wielo
Skladom podľa variantu
*****
Forestina Profík dla papryki chili i papryki
31,89 Zł
 ks 
Podłoże Profík dla papryki chili i papryki jest wykonane z mieszaniny posortowanego jasnego i ciemnego torfu, perlitu, drobno pokruszonego zeolitu i gliny.
Skladom podľa variantu
Forestina Profík podłoże dla cytrusów
31,89 Zł
 ks 
Podłoże dla drzewek cytrusowych, oleandrów, granatów, palm i generalnie roślin doniczkowych w ogrodzie w okresie letnim wykonujemy z mieszanki torfu, gruzu ceglanego, zeolitu i piasku krzemionkow
Skladom podľa variantu
Forestina Profík podłoże dla bonsai
29,04 Zł
 ks 
Podłoże mineralne do bonsai to specjalne podłoże wykonane z mieszaniny granulowanego i wypalonego diatomitu i gliny), pumeksu, lawy i zeolitu.
Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, otwórz ustawienia.